Je libo něco trošku víc.. artového?
16 Září

Je libo něco trošku víc.. artového?

Přidávám piece ze včerejšího tetování. Bylo mi dovoleno udělat něco artovějšího. Jelikož všichni pořád chtějí ty rozteklé akvarelové whatever divnoty, říkal jsem si, že by nemuselo vůbec bejt špatné, udělat to celé víc art. Pure print, tvrdá černá linka grafikou a jedna čistá barva.

Obě věci mají význam..obě jsou tam najednou.

Za mě se to povedlo a jak to bude zahojené bude to nejvíc parádní.

BTW jen mě napadlo pár slov k hodnocení tetování v globále (kdyby někdo chtěl řešit drobné nepřesnosti v linkách). Dennodenně vidíme na netu plno krásných fotek tetování, barevných parádiček přeplácaných filtry, nasvícených, upravených v photoshopu a jsme z toho zblblí. Máme pak pokroucenou představu o tom jak by mělo dobré tetování vypadat. Není časté, aby na netu byly k vidění fotky už hotových zahojených věcí ,a proto potom někteří z Vás chodí a chtějí to přesně jako na fotce. To bohužel, ale nejde.

U tetování musíme hlavně přemýšlet nad tím, jak bude vypadat po zahojení, jelikož jej máte (víceméně) na celý život. Takhle (čerstvé) bude vypadat jen chvíli. Po zahojení si vždy barvy sednou, už nebudou tak ostré a výrazné, místo částečně zaroste chlupy a konkrétně tohle tetování i když je focené z detailu je malé, takže nepřesnosti z normální sledovací vzdálenosti neuvidíte. Tohle všechno musíte vzít v potaz při jeho hodnocení, jelikož tak bude vypadat (pokud se o něj budete starat dobře) celou dobu.

Navíc prosím nezapomínejte na to, že tatéři, kteří Vám jej dělají jsou také jen lidi. Drobné chybky v tetování jsou normální věc a díky tomu jde vidět, že šlo o ruční práci. Nechcete přeci pod kůží mít něco co vypadá jako z tiskárny od robota, vše je ultra dokonalé a strojově přesné, kde je ten lidskej touch?

Tetování je a snad i vždycky bude kontaktní věcí s příběhem (už jsem o tom jednou psal). S daným člověkem strávíte čas, povídáte si, on se vám otevře, řekne vám proč si zrovna tohle vybral, řekne vám význam a památka na tetování není jen v jeho významu, ale i na toho kdo Vám jej dělal, jak jste se u toho cítili. Svěřili jste se mu do rukou s něčím pro Vás důležitým a projevili mu důvěru.

Tetování je řemeslo v kterém se tatéři zdokonalují celý život, a toho dosáhnete u čehokoliv hlavně tím, že to děláte pravidelně a všichni víme, že žádnej učenej z nebe nespadl. Proto jsem rád za každé další tattoo, které můžu udělat. Za každého dalšího člověka, který mi projeví důvěru. Bez Vás bych se dál neposunul. A jsem moc rád, že Vás stále přibývá. Za to že THNKfamily je čím dál tím větší! Díky!

Enough is enough, asi už chcete vidět tu kérku ne?


(music love srdce – předloktí)

pro zvětšení klikni na obrázek